Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz'u dev şirketlerin CEO'suna anlatacak. 4 Trilyon doları yöneten şirket CEO'ları ile bir araya gelerek '' Türkiye güvenilir adres, yatırıma gelin'' mesajı verilecek. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, 15 Temmuz'un yıldönümünde Dünya ve Türkiye'nin patronları ile buluşacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, patronlara Türkiye'ye yatırım yönünde mesaj vereceği belirtilmektedir.

350 DEV ŞİRKET KATILACAK 

TOBB-YASED işbirliğiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın himayesinde yapılacak "Uluslararası İş Dünyası Toplantısı"na 350 şirket temsilcisi katılacak. Listede, Bank of China, Bauhaus, Benetton, Chine Energy, Coca Cola, Facebook, General Electric, Google, Hewlett Packard, IBM, Koç, Mercedes, Motorola, Microsoft, Nike, Pepsi, Cisco, Socar, Siemens, Toyota, Tofaş, Vodafone gibi önde gelen firmaların temsilcileri yer alıyor.

YATIRIMLAR KOLAYLAŞTIRILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uluslararası yatırımcılarla istişare toplantısında Türkiye'nin darbe girişimine inat yatırımları kolaylaştırmak için yaşama geçirdiği tedbirler, vergi teşvikleri ve desteklerini anlatması bekleniyor. Özellikle yatırımların bölgelere göre teşvik ve desteklerdeki cazibeye dikkat çekeceği, sanayi ve teknoloji yatırımlarının uzun vadede şirketlere sağladığı kazançlara işaret edeceği öğrenildi.

kaynak:AA